משכנתא לעובדי מדינה – הפרטים החשובים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

 עובדי מדינה נהנים מהטבות שונות בתחומי חיים שונים לרבות בתנאי קבלת הלוואת משכנתא. אם הנכם עובדי מדינה המאמר הבא מיועד לכם וישפוך מעט אור על הדברים החשובים שכדאי לכם לדעת אם אתם מתכוונים בזמן הקרוב לקחת משכנתא.

 

מי אתם עובדי המדינה?

עובד מדינה הוא כל מי שעוסק באחד המקצועות הבאים – רופאים, אחיות, מורים, שוטרים, כבאים וכל פקידי משרדי הממשלה ומוסדות המדינה כגון – מס הכנסה וביטוח לאומי. ולמה אתם זכאים להטבות במשכנתא?   ראשית, כי הנכם עובדים בשירות המדינה והן, מכיוון שמבחינת הבנקים אתם אנשים יציבים עם הכנסה יציבה וזה מה שהבנקים אוהבים – לקוחות בסיכון נמוך.

 

מהן העצות החשובות לעובדי מדינה טרם לקיחת משכנתא?

העצה הטובה ביותר שיש לי לתת לכם היא קודם כל דעו מה מגיע לכם, אי הידיעה עלולה לגרום לכך שתשלמו יותר ותקבלו פחות. למשל, ידעתם שאתם זכאים לדבר שנקרא "השלמה למשכנתא" ? תוכלו לקבל עד 50 אלף שקלים שיחשבו לכם כחלק מההון העצמי שאתם מביאים לתוך עסקת רכישת הדירה. כעובדי מדינה תוכלו לקבל משכנתא גם מחברות ביטוח וקרנות השתלמות בתנאים מאוד טובים וזה בהחלט שווה לכם את הבדיקה.

 

והבנק הזוכה הוא

בכל 5 שנים מפרסמת המדינה מכרז שבו היא קוראת לבנקים להציע הצעות למשכנתאות בתנאים מועדפים לעובדי המדינה. הבנק הזוכה מקבל בלעדיות לעבוד מול עובדי המדינה בתנאים המיוחדים שהציע במכרז. נשמע שהבנק הזוכה הוא המקום הטוב ביותר עבורכם עובדי המדינה אולם, ההיסטוריה לימדה אותנו שקרו מקרים בהם דווקא מקורות אחרים התגלו כזולים יותר ולכן, תמיד תמיד תבצעו סקר שוק ובדקו נתונים.

 

האם כדאי לעובד מדינה לקחת יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות הוא פקטור חשוב גם בקרב אוכלוסיית עובדי המדינה מכיוון שהוא מעודכן בפרטים ובשינויים שמתעדכנים מעת לעת, הוא יודע האם קיימות הצעות אטרקטיביות לאוכלוסייה זו ולא בהכרח בבנק שזכה במכרז ונותן באופן בלעדי משכנתא לעובדי מדינה בתנאים מועדפים. יועץ משכנתאות יפתח בפניכם את כל מניפת האפשרויות העומדת בפניכם הלווים וגם כעובדי מדינה הזכאים להטבות חשוב שיהיה לכם יועץ, הוא עשוי לחסוך לכם לא מעט כסף.

 

חבילה שהיא מעבר למשכנתא

עובדי מדינה נהנים מהטבות נוספות ברגע שהם לוקחים משכנתא מבנק ולא בהכרח מהבנק שזכה במכרז המשכנתאות לעובדי מדינה. עובדי מדינה שלקחו משכנתא יקבלו חבילת הטבות נוספת שבמרכזה שתי הטבות חשובות הראשונה, תנאים מרחיקי לכת על פתיחת חשבון בבנק שבו נלקחה המשכנתא לרבות קבלת בונוס משמעותי במעמד הפתיחה.

הדבר השני, הלוואות לכל מטרה בתנאים טובים במיוחד ורביות זולות ממה שמקובל וניתן לאחרים שאינם עובדי מדינה. בקיצור, אתם עובדי מדינה, לקחתם משכנתא, הבנק יחבק אתכם אליו וידאג שלא תרצו ללכת. ההמלצה שלי – לא להתפתות לכל דבר שהבנק יציע לכם.

בית כמשכנתא

כיצד לבנות תיק רשלנות רפואית חזק

רשלנות רפואית היא דוגמה להתנהלות לא תקינה של צוותים רפואיים אשר מובילה לתוצאות קשות אצל המטופלים. כאשר אנשי מקצוע בתחום הבריאות אינם מספקים את רמת הטיפול המצופה, חשוב לדעת כיצד

קרא עוד >>