4 תיקונים נפוצים במערכות אזעקה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

מערכות אזעקה מהוות כלי עזר שימושי ביותר כנגד פריצות, ומסייעות לבעלי נכסים רבים לשמור על העסק מפני פריצות וגניבות. עם זאת, מערכות אזעקה בדומה למכשירים רבים אחרים, נוטות להתקלקל מיידי פעם מסיבות כאלו ואחרות. בשל כך, נדרש לתקן אותן על מנת שנוכל להמשיך ולעשות בהן שימוש נאות. אך מהם התיקונים הנפוצים במערכות אזעקה והאם ניתן למנוע אותם? כל זאת ועוד במאמר הבא.

 

מהי מערכת אזעקה?

ישנם סוגים רבים של מערכות אזעקה, כאשר כל אחד מסוגי מערכות האזעקה פועל באופן מעט שונה. עם זאת, לכלל מערכות האזעקה ישנה מטרה אחת ויחידה, והיא להתריע מפני פריצות למבנה מסוים, בין אם בית ובין אם עסק.

מערכת האזעקה פועלת בדרך כלל על ידי חיישנים, או גלאים בשמם המקצועי, אשר במידה וזוהתה תנועה בשעה בה לא הייתה אמורה להיות תנועה באזור, מושמעת אזעקה, ולעיתים אף נשלחת הודעה או שיחת טלפון לבעל המקום. כך למעשה, ניתן למנוע ולהבריח גנבים ופורצים בשעת מעשה.

 

מהם התיקונים הנפוצים ביותר במערכות אזעקה?

בסופו של יום, מערכות האזעקה הן מכשיר חשמלי. אי לכך ובדומה לכל מכשיר חשמלי באשר הוא, גם הן עלולות להתקלקל בשלב מסוים מכל מיני סיבות. אם כך, כעת נציג בפניכם את התיקונים הנפוצים במערכות אזעקה.

  1. תיקון בחיבורי חוטי החשמל – מערכות אזעקה מחוברות בין כלל המרכיבים שלהן, בעזרת חוטי חשמל. כמו כן, לעיתים נוצרות בעיות בחוטי החשמל אשר משבשות את הפעילות הרציפה של מערכת האזעקה ועל כן יש צורך לתקן זאת.
  2. החלפת ספק כח – מערכות אזעקה רבות פועלת על ספקי כח, שהם למעשה בטריות גדולות דמויות מצבר. בשלב מסוים, בטריות אלו נגמרות, ועל כן יש צורך להחליף אותן.
  3. תיקון גלאי תנועה – מערכות האזעקה פועלות בעזרת גלאי תנועה אשר מזהים תנוע הבשעה בה היא לא אמורה להיות. עם זאת, לעיתים גלאי התנועה משתבשים ויש צורך לתקן אותם.
  4. תיקון לוח מקשים – ההפעלה והשליטה על מערכת האזעקה מתבצעת לרוב על ידי לוח מקשים הממוקם בסמוך למערכת האזעקה. אם כן, לוח זה, כמו גם חלקים נוספים במערכת, עלול להישחק ולהזדקק לתיקון.

 

מערכות אזעקה – כך תתקנו אותן בעת הצורך

תיקון מערכות אזעקה, כמו גם תיקון מכשירי חשמל רבים אחרים, מומלץ שיעשה על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום, קרי חשמלאי מוסמך. במקרה זה אנו מסתמכים רבות על האזעקה שתמנע פריצות וגניבות כאשר אנו לא נמצאים במבנה.

על כן, חשוב שההתקנה והתחזוק של מערכות האזעקה יתבצעו על ידי איש מקצוע, שיבצע אותן בצורה מקצועית ואיכותית, ובכך יבטיח את הפעילות השוטפת המיטבית שיכולה להיות עבור מערכות האזעקה. חשמלאים מוסמכים ניתן למצוא ברחבי האינטרנט ובפרט אצל חברת חשמלאי עכשיו.

תמרור סימן קריאה