התקנת ברזים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

כבר מזמן נגמרו הימים בהם הלכו לבאר ושאבו מים. היום הברזים הם מכשור טכנולוגי שקשה להבין איך חיו והסתדרו בלעדיהם. יחד עם זאת, הברזים צריכים להיות תקינים ויעילים. המאמר יעסוק בהתקנת ברזים.

 

למה משמשים אותנו הברזים?

כאשר מדובר בברזים הם לא רק שימושיים לשטיפת כלים ולבישול. הם משמשים אותנו כדי לכבס במכונת כביסה, להוריד את המים בשירותים, להתקלח, לצחצח שיניים ולנקות את הבית. כלומר, ללא ברזים היה לוקח הכל הרבה יותר זמן. התקנת ברזים מחייבת מיומנות וטכניקה שלא לכולנו יש אותה בעיקר כשיש לא מעט סוגי ברזים. על מנת להתקין את סוגי הברזים השונים בצורה יציבה מומלץ להסתייע במומחה בתחום.

 

סוגי ברזים

בשוק ישנם אלפי ברזים בצורות וסוגים שונים. ניתן למצוא ברזי פרח, ברזים עם שתי ידיות, עם ידית אחת, ברזים תרמוסטטים, ברזים אלקטרוניים, ברזי טאץ', ברזי סוללה, ברזים תת כיוריים, ברזי אינטרפוץ, ברזים נשלפים, ברזי ניל ועוד. כל ברז מופעל בצורה אחרת וחלקם שולטים על קירור וחימום המים. לפיכך, הברזים מותקנים על פי הסוג שלהם. למשל, ברז פרח המותקן במטבח צריך להתאים לתשתית של המטבח.

 

איך מתקינים את רוב הברזים?

כדי להתקין ברז בכיור המטבח למשל, צריך לחבר את הצנרת לצינור המרכזי מתחת לכיור. ראשית, מניחים מגבת גדולה בתחתית הארון ובודקים את הברזים הנמצאים למטה, כלומר, איזה ברז מספק מים קרים ואיזה מספק מים חמים. שנית, בזמן ההתקנה סוגרים את ברזי אספקת המים על מנת לבדוק אם אין נזילה בכיור.

מנתקים את הצנרת של ברזי האספקה ומקבעים את הברז שרוצים להתקין לאום בעזרת מפתח שוודי. ישנה חשיבות לעבודה זהירה בשלבים כדי שהמשטח אליו מחברים את הברז לא ייפגע. זאת אומרת שגם החלפת ברז היא עבודה למקצוענים כדי שההתקנה תהיה יציבה ויעילה.

 

מה עוד צריך לבדוק כשמתקינים ברז?

כשהאינסטלטור מתקין ברז הוא בודק שהצינורות ארוכים מספיק ואם אינם כך עליו להאריך את הצינורות. בנוסף, האינסטלטור יבדוק איזה צינור מוביל מים חמים ואיזה מוביל מים קרים כדי שהחיבור יהיה תקין. לבסוף, הוא יבריג את הברז ויקבע אותו חזק למקומו. בסיום ההתקנה האינסטלטור יחבר את הצינורות לברז חזרה תוך כדי קיבוע גומיית האיטום. התקנה מקצועית תספק בטחון שהברז מותקן כהלכה ושאינו נוזל.

 

איך בוחרים אינסטלטור להתקנת ברזים?

לאינסטלטור מקצועי ישנם כישורים כמו פתיחת סתימות, איתור נזילות, תיקוני אינסטלציה ושירותי שרברבות שונים כמו התקנת ברז כזה או אחר במקום הייעודי לו. אם מדובר למשל על ברז בגינה או ברזים בבניין משותף, האינסטלטור צריך לדעת לטפל גם בתיקונים והתקנות מורכבים. חשוב לבדוק המלצות ולקבל הצעות מחיר ממספר אינסטלטורים ולהשוות ביניהם. האינסטלטור אותו בוחרים צריך להיות מנוסה, עם הצלחות מוכחות ולהעניק אחריות ללקוחותיו.

התקנת ברזים

בחור צעיר קורא ספר ולומד
לימוד עצמי לפסיכומטרי – האם זה אפשרי?

בעולם העסקים והאקדמיה, הבחינה הפסיכומטרית מהווה כלי מפתח להערכת כישוריהם של מועמדים למוסדות לימודיים ומשרות תעסוקה שונות. הבחינה הפסיכומטרית בישראל מודדת שלוש מיומנויות: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית, והיא מחולקת

קרא עוד >>