איך מחליפים צילינדר לדלת – מדריך

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

לצערנו החלפת צילינדר היא פעולה שחשוב לעשות ושנצטרך לעשות כל כמה שנים, במיוחד עם דלתות ישנות ושחוקות. למעשה, מדובר בפעולה די פשוטה במידה ומבינים את הדלת ומרכיביה ויודעים לפעול בצורה הנכונה. החלפת צילינדר באופן תקול שאינו מיומן ונכון, עשויה לגרום לכם להיתקע בחדר ולהוציא כספים נוספים על פורץ או קניית דלת וצילינדר חדשים. לכן חשוב להבין מה אתם עושים ולוודא שהחלפת הצילינדר נעשית בדרך הטובה ביותר. לשם כך, לפניכם כל מה שחשוב לדעת על איך מחליפים צילינדר לדלת – מדריך.

 

מה הוא בדיוק צילינדר בדלת?

צילינדר הוא חלק במנגנון הדלת, שאחראי על הכנסת הפתח, נעילת הדלת, פתיחת הלשונית והידית עצמה. מדובר בחלק החשוב ביותר בדלת שאחראי על בטיחותכם. הכנסת המפתח לצילינדר וסיבובו גורמים לגלגל שיניים להסתובב ולסובב עמו את הבריח הנועל את הדלת. ישנם סוגים שונים של צילינדרים, ובהתאם גדלים שונים, רמות אבטחה שונות ומחירים שונים.

בגדול צילינדר אינו הוצאה יקרה כלל והוא דורש החלפה רק כל כמה חודשים או שנים בהתאם לאיכותו. חשוב לבצע החלפת צילינדר בצורה נכונה כדי לשמור על בטיחותכם ולמנוע בעיות נוספות על הדלת שלכם בעתיד.

 

כיצד להחליף צילינדר – מדריך במספר שלבים

שלב ראשון – רכשו צילינדר מתאים להחלפה

רכישת צילינדר חדש, באותו הגודל כך שיתאים לגודלה של הצילינדר הישן. מומלץ לקחת את הצילינדר הישן אל החנות ולבקש מהמוכר בחנות לקנות צילינדר באותו הגודל. לכל דלת יש גודל שונה של תכולה עבור הצילינדר, וקניית צילינדר גדול או קטן מדי לא רק תאריך את התהליך ולא תהיה שימושית.

 

שלב שני – שחרור הברגים בלוח המגן ושחרור הידיות

שחרור הברגים המקבעים את הצילינדר ולוח המגן שלו אל הדלת. מדובר לרוב בשניים או ארבעה ברגים, שחשוב לשחרר לפני שמחליפים את הצילינדר. עליכם להוציא גם את הידיות שכן הן עוברות דרך הצילינדר וכך מונעות ממנו לצאת החוצה. גם כאן תידרשו בפעולות הברגה על מנת לשחררן. חשוב מאד לזכור לשמור על כל החלקים האלה מאחר וככל הנראה ותצטרכו אותם עבור קיבוע הצילינדר החדש.

 

שלב שלישי – הוצאת הצילינדר מן המקום

כעת, הצילינדר משוחרר ולא מוחזק עוד על ידי ברגים ומכשולים, ואתם יכולים להוציא אותו ממקומו ולהתחיל בהחלפתה. לעיתים הוא יהיה מעט תקוע ומקובע בתוך הדלת, נסו בעזרת המברג לשחרר אותו מן המקום ולמשוך אותו לכיוון חוץ הדלת.

 

שלב רביעי – הכנסת הצילינדר החדש וקיבועו

לאחר שהוצאתם את הצילינדר התקול, אתם יכולים כעת להכניס במקומו את הצילינדר החדש. וודאו שהכל במקום ושבאמת הצילינדר הזה הנו בגודל המתאים למען בטיחותכם העתידית. זכרו לקבע את כלל הברגים שהוצאתם בהתחלה ואת הידיות.

 

שלב חמישי – וודאו את תקינות הדלת

לאחר שהכנסתם את הצילינדר החדש וקיבעתם אותו, חשוב לבחון אם ביצעתם עבודה נכונה. פתחו וסגרו את הדלת בזהירות וודאו שהלשונית של הדלת לא נתקעת והדלת נפתחת בצורה נוחה.

 

צילינדר של מנעול

כיצד לבנות תיק רשלנות רפואית חזק

רשלנות רפואית היא דוגמה להתנהלות לא תקינה של צוותים רפואיים אשר מובילה לתוצאות קשות אצל המטופלים. כאשר אנשי מקצוע בתחום הבריאות אינם מספקים את רמת הטיפול המצופה, חשוב לדעת כיצד

קרא עוד >>