5 עובדות שחייבים להכיר על בנקים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

בנקים. לא מעט אנשים חוששים או פוחדים להיכנס לכותלי הבנקים השונים, בעיקר בעקבות סיפורים וסטיגמות רעות שיצאו למוסד הפיננסי הזה. אנו כאן כדי להראות לכם שהשד אינו כזה נורא, ובאותה נשימה להכיר לכם מספר עובדות חשובות שאתם חייבים להכיר על עולם הבנקים.

עולם הבנקים

כשאנו חושבים על בנק, סביר להניח שהאסוציאציות הראשונות שעולות לנו הן שליליות בלשון המעטה. החל מהלוואות עם ריבית מטורפת, משכנתאות גבוהות, סיפורים שונים על בנקים שהשאירו משפחות שלמות מרוסקות ועוד מגוון סיפורים כאלה ואחרים – הוציאו לבנקים את התדמית של האיש הרע בסיפור.

זו אחת הסיבות שהביאו לכך, שלא מעט אנשים שצריכים להיכנס לעימות משפטי אל מול הבנק, מסיבות מוצדקות יש לציין – בוחרים לא לעשות זאת: הם מאמינים כי כמות המשאבים הגדולה שיש לבנק אל מול כמות המשאבים הזעומה שיש להם, מובילה בצורה כמעט ישירה לכך שהם יפסידו בדיון המשפטי, ויבזבזו המון זמן והמון כסף בייצוג המשפטי – דברים שאין להם כרגע.

חשוב להבהיר את הנקודה הזו באמצעות מספר עובדות שיסייעו לכם לעשות סדר בכל הבלאגן.
עובדה ראשונה – אין לבנקים שום תיעדוף אל מול החוק במדינת ישראל, ויותר מכך – רשויות החוק השונות מודעות לפערים הללו שקיימים בין האזרח הקטן לבין הבנקים הגדולים, והם נוטים לפסוק לטובת האזרחים בחלק גדול מאוד מהמקרים.

עובדה שנייה – הבנקים לעיתים חוששים יותר מכם מעימותים משפטיים שונים, גם בעקבות התדמית הרעה שנוצרת להם וגם בעקבות ההחלטות המשפטיות הגבוהות שיוצאות כנגדם. לכן, חשוב מאוד להכיר את העובדות הללו ולא להיבהל ולמנוע מעצמכם את שמגיע לכם.

 

כיצד ניתן לתבוע בנק?

תביעות נגד בנקים הן משימה לא פשוטה, אך אם הצדק לצדכם ואתם אכן צודקים – אין כל סיבה שלא תקבלו את שמגיע לכם. יתר על כן, כמו שציינו קודם לכן, החוק במדינת ישראל נוטה להיות יותר סולח ויותר עוזר לאזרח הקטן.
עובדה שלישית – תביעות נגד בנקים עוסקות בעיקר בגין נזקים כלכליים ונפשיים שנגרמו על ידם – החל מסגירת עסק שלא כצורך, פינוי אנשים מבתיהם ועוד. אם אתם מוצאים את עצמכם בכל אחד מהמקרים הללו, או בסיטואציה שבה הבנק פגע בכם – צרו קשר עם עורך דין שמתמחה בתחום הבנקים לצורך הגנה משפטית.
עובדה רביעית – חשוב לבחור עורך דין מקצועי ועתיר ניסיון ככל שאפשר – ניתן לראות את ההבדל באחוזי ההצלחה של עורך דין צעיר וחסר ניסיון, אל מול אחוזי ההצלחה הגבוהים של משרד עורכי דין שמתמחה בתחום הבנקים כבר שנים רבות.
עובדה חמישית – רוב התיקים המשפטיים שנפתחים כנגד הבנקים במדינת ישראל, מוכרעים לטובת האזרח, לכן אתם יכולים להיות יותר רגועים ויותר בטוחים בעצמכם, ובכך שהצדק יהיה אתכם!

מתי עורך דין מקרקעין הוא האדם שאליו כדאי לפנות?

כיצד לבנות תיק רשלנות רפואית חזק

רשלנות רפואית היא דוגמה להתנהלות לא תקינה של צוותים רפואיים אשר מובילה לתוצאות קשות אצל המטופלים. כאשר אנשי מקצוע בתחום הבריאות אינם מספקים את רמת הטיפול המצופה, חשוב לדעת כיצד

קרא עוד >>