נפגעת מרשלנות רפואית? כך תממש את זכויותיך

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

פגיעה מרשלנות רפואית היא פעמים רבות חמורה ומשמעותית עבור המטופל, שנותר לא פעם עם צלקות וכאבים מיותרים לחלוטין שיכלו להימנע. חוסר זהירות ושלנות מצד המטפל, עשויים לגרום למטופל נזק רב ולהיחשב גם בבית המשפט לרשלנות רפואית – מצב בו יהיה המטופל הנפגע זכאי לפיצויים בשווי אלפי שקלים והכרה באחריות הרופא. לפניכם הכל על נפגעת מרשלנות רפואית? כך תממש את זכויותיך.

 

מה מוגדר כרשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא מקרה בו הרופא או המטפל האמון על מקצועיות וטיפול במטופל – נהגו בחוסר זהירות מסוים, בחוסר שיקול דעת מתאים או ברשלנות – שיצרו נזק ישיר אצל המטופל, נזק שיכל להימנע עם התנהלות מקצועית יותר. כדי להוכיח רשלנות רפואית יש צורך להוכיח ולעמוד על הקשר הישיר בין פעולת הרשלנות שננקטה, ובין הנזק שנגרם למטופל כיום. עורכי דין אונגר שויגמן יעמדו לצדכם בכל מקרה של רשלנות רפואית, ויסייעו להוכיח אותה ולהעניק לכם את הזכויות והפיצויים המגיעים לכם.

 

לאן לפנות אם נפגעתי מרשלנות רפואית?

לאחר פגיעה מרשלנות רפואית, חשוב קודם כל לפנות לעורך דין רשלנות רפואית המתמחה בתחום זה ומגיע מדיני הנזיקין. כך, נוכל לבצע פגישה ראשונית שתשפוך אור על התהליך של תביעת רשלנות רפואית, ותסייע לנו להבין האם זה רלוונטי לנו, והאם המקרה שאירע לנו אכן כשיר להישפט בבית משפט ,או לא מתאים וסתם יבזבז את זמננו. אחרי הכל, לא כל טעות רפואית שמבצע הרופא תיחשב בתביעה לרשלנות רפואית ויש צורך לעמוד על קשר ישיר בין הרשלנות לנזק המטופל.

 

נפגעתי מרשלנות רפואית – מה הזכויות שלי?

עבור כל מי שנפגע מרשלנות רפואית, ישנה האופציה להגיש תביעה כנגד הצוות המטפל, להשיג הכרה ברשלנות הרפואית שנקרתה בדרכו של המטופל שנפגע, ולקבל גם זכויות של הטבות ופיצויים שונים כתוצאה מכך. מטופל שנפגע מרשלנות רפואית זכאי לפיצוי כספי בסך של אלפי שקלים ואפילו מיליוני שקלים, תלוי כמובן בעוצמת הפגיעה וברמת הנזק שהמטופל סובל ממנה כעת. רק לאחר תביעה ובחינת רמת הנזק ורמת האחריות של הרופא האחראי לרשלנות – בית המשפט יוכל לחשב גם את כמות הפיצויים לה תהיו זכאים.

 

מה כוללת תביעה של רשלנות רפואית?

תביעה של רשלנות רפואית, היא תביעה שכוללת כמה שלבים חשובים שיסייעו לשופטים ולעורכי הדין להבין בעצם מה גודל הנזק ומהי גודלה של האחריות של הצוות הרפואית בדבר הנזק. לכן תביעת רשלנות רפואית תכלול תחילה מעבר על כל שלבי האירוע שאירע ושחלה בו רשלנות רפואית לטעם התביעה, בהמשך, ישתתפו גם מומחים מהתחום הרפואי בו קיים חשד לרשלנות, כדי שיתנו חוות דעת רפואית ויעידו האם מדובר בהתנהלות רשלנית ולא מקצועית. לאחר מכן, יהיה דיון גם בדבר גודל הנזק, אחוזי הנכות, ושלל ההשלכות שחלות על המטופל כעת לאחר הפגיעה.

רשלנות רפואית

בחור צעיר קורא ספר ולומד
לימוד עצמי לפסיכומטרי – האם זה אפשרי?

בעולם העסקים והאקדמיה, הבחינה הפסיכומטרית מהווה כלי מפתח להערכת כישוריהם של מועמדים למוסדות לימודיים ומשרות תעסוקה שונות. הבחינה הפסיכומטרית בישראל מודדת שלוש מיומנויות: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית, והיא מחולקת

קרא עוד >>