5 רעיונות לעיצוב בית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

עריכת שיפוצים בבית, מהווה הזדמנות פז לעיצוב מחדש של הבית או הדירה, והפיכה שלהם למקום שנעים יותר לגור בו. בדרך כלל, השיפוצים משקפים את הנטייה של בעלי הבית ואת ההעדפות שלהם בכל מה שקשור במראה ובאווירה שישררו בו. בשורות הבאות נביא 5 רעיונות לעיצוב בית, שניתנים ליישם בקלות והם עשויים להפוך את הבית לנעים יותר ומתאים יותר לכל המשפחה כאחת ולכל אחד מבני המשפחה בנפרד. מהו עיצוב פנים ומה בינו לבין אדריכלות? אילו רעיונות מעניינים ניתן להגות וליישם בקלות? להלן התשובות.

סלון ביתי

עיצוב פנים, אדריכלות ומה שביניהם

אדריכלות היא למעשה קביעת התצורה של המבנה. הקביעה של האדריכל משפיעה הן על המראה החיצוני והפנימי של המבנה והן על החלוקה הפנימית בתוכו. בבניית מבנה חדש, מי שאמון על התכנון הוא האדריכל. בהיותו איש מקצוע מיומן, יש בסמכותו של האדריכל גם לאשר שינויים משמעותיים ומהותיים במבנה בכלל, ובמבנה החלל הפנימי בפרט, כאשר מדובר בשיפוצים. מנגד, מעצב הפנים איננו בעל סמכות כזאת, והוא יכול לבצע את העבודה שלו בתנאי שלא יבצע עבודה הנדסית משמעותית. שבירת קירות ושינויים במבנה הפנימי של הבית, אינם בשום פנים בגדר סמכותו של מעצב הפנים. שינויים בריהוט, הקמת קירות גבס או עיצוב בעזרת הנמכות או הגבהות מגבס, הן בהחלט עניינו של המעצב.

רעיונות איכותיים לעיצוב

ביצוע העיצוב הפנימי בבית חייב להתבצע בהתאמה עם בעלי הבית והדיירים בו. הרעיון של עיצוב הפנים הוא להפוך את הבית לנוח למגורים ונעים. להלן 5 רעיונות אפשריים לעיצוב הבית

עיצוב בסגנון כפרי: דיירים בבתים או בדירות בעיר הגדולה המעוניינים ליצור אווירה כפרית בבית, יכולים לעשות זאת בעזרת כמה מוטיבים חשובים: צבעים מתאימים בכל חדרי הבית, ריהוט כבד ומעוצב בסגנון כפרי וכן תוספת של צמחייה בבית, שעשויה להשתלב היטב באווירה הכפרית בו. ניתן לעצב כך רק חדר אחד, או את הבית כולו כולל המטבח. (איך לבחור שיש למטבח)

עיצוב רשמי וכבד: בעלי בתים המעוניינים ליצור בבית שלהם אווירה כבדה ואריסטוקרטית, מוזמנים לעשות זאת בעזרת צירוף של צבעים כהים, ריהוט כבד ושטיחים שיכסו חלק ניכר מהחדרים בבית. את תמונת האריסטוקרטיה ישלימו ספריות מעוצבות ושולחנות כבדים, וכן תאורה הולמת המוסיפה אווירה של יוקרה וכבוד.

עיצוב ים תיכוני קליל: העיצוב הזה מנוגד במאה ושמונים מעלות לעיצוב האריסטוקרט. יש בו הרבה תאורה, ריהוט קליל וצבעים בהירים, שגורמים הן לדיירים בבית והן למגיעים אליו מהחוץ לספוג אווירה של חופשה מתמדת בבית.

עיצוב אקלקטי: מדובר בסוג של עיצוב שאין לו כיוון אחד ברור, והמאפיין העיקרי שלו הוא איסוף מכאן ומשם של פריטי ריהוט, אביזרים מעוצבים ועוד. עיצוב כזה מעניק גם חופש לעצב כל אחד מהחדרים בבית באפפן שונה ומותאם למי ששוהה בו דרך קבע – הורים, ילדים בוגרים וילדים קטנים.

לפרטים נוספים: https://www.shiplus.co.il

כיצד לבנות תיק רשלנות רפואית חזק

רשלנות רפואית היא דוגמה להתנהלות לא תקינה של צוותים רפואיים אשר מובילה לתוצאות קשות אצל המטופלים. כאשר אנשי מקצוע בתחום הבריאות אינם מספקים את רמת הטיפול המצופה, חשוב לדעת כיצד

קרא עוד >>